Zabiegi medycyny estetycznej

Warszawska Klinika oferuje swoim Pacjentom szereg zabiegów medycyny estetycznej

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa jest jednym z najskuteczniejszych i najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej stosowanych w walce z procesami starzenia się skóry oraz leczenia zmian chorobowych oraz ich profilaktyki.

Zabieg polega na podaniu niewielkich ilości preparatów odżywczych z aktywnymi składnikami bezpośrednio w skórę za pomocą drobnych iniekcji, w celu opóźnienia procesów starzenia się skóry, poprawy jej kondycji i wyglądu.

Rzadkie, nieatrakcyjne włosy to zmora zarówno wielu pań, jak i znacznej liczby mężczyzn. Zamiast przyglądać się pogłębiającym się procesom łysienia plackowatego lub łysienia androgenowego i wypadania włosów warto podjąć skuteczne kroki, aby zwalczyć tę przypadłość. Eksperymenty z różnego rodzaju kosmetykami często okazują się kosztowne i nieskuteczne. Dlatego warto zainwestować w rozwiązanie o potwierdzonych rezultatach, którego efekty pozostaną z nami na długo. Do takich zabiegów można zaliczyć właśnie mezoterapię skóry głowy, dzięki której nasze włosy staną się zdecydowanie gęstsze i mocniejsze.


Lipoliza iniekcyjna

skierowana jest przede wszystkim do osób o normalnej lub stosunkowo niewielkiej nadwadze. Za jej sprawą możemy wymodelować okolice wybranych partii ciała i pozbyć się niechcianego i opornego tłuszczyku. Lipoliza iniekcyjna wykonywana jest za poomocą wstrzykiwania odpowiedniej substancji w wybrane partie ciała, które chcielibyśmy korygować. Są to  związki chemiczne, których udowodnione działanie powoduje rozbijanie tkanki tłuszczowej. Na dalszych etapach procesu tłuszcz jest metabolizowany przez organizm, a następnie zostaje całkowicie z niego usunięty.

Wolumetria twarzy

Nie bez powodu zabieg ten określa się często jako modelowanie twarzy bez użycia skalpela. Lifting wolumetryczny polega bowiem na podaniu preparatu w odpowiednie części naszej twarzy. Dzięki takiemu rozwiązaniu osoby, które borykają się z opadającymi policzkami, nieregularnymi rysami, wiotką skórą pod oczami, będą mogły poprawić swój wygląd w tym obszarze i odkryć na nowo swoje naturalne piękno.

Efekty liftingu wolumetrycznego z pewnością sprawią, że poczujemy się atrakcyjnie. Po zabiegu od razu zauważymy jak wyostrzają się kontury naszej twarzy. Linia żuchwy stanie się zdecydowanie bardziej zarysowana i uwydatniona. Zapadnięta skóra pod oczami ulegnie napięciu, a zmarszczki, które bardzo często występują w tym obrębie, znacznie się spłycą. Będziemy mogli zobaczyć, a także poczuć, że nasza cera stała się elastyczna oraz gładka i nawilżona.

Wypełnienie/usuwanie zmarszczek

Efekty zabiegu toksyną botulinową zależą od obszaru, który chcemy poddać kuracji. Najczęściej stosuje się ją w obrębie twarzy, co pozwala nam uzyskać efekt wygładzonych zmarszczek wokół oczu, czoła, twarzy, a także ust. Ponadto wstrzyknięta w odpowiednie miejsca toksyna może sprawić, że kąciki ust, które wcześniej miały tendencje do opadania, uniosą się ku górze i sprawią, że nasza twarz nabierze bardziej radosnego wyrazu. Zabieg stawia przed nami również szeroki wachlarz możliwości, jeżeli chodzi o modelowanie wybranych partii twarzy. Wymodelowanie konturu brody, żuchwy czy nosa to efekty, które możemy osiągnąć.

Bruksizm

to choroba, która ma wiele objawów. Jednym z nich jest przerost oraz wzrost napięcia mięśni żwaczy, co powoduje ścieranie zębów, oraz odczuwalne nadmierne napięcie mięśni żuchwy. Dodatkowo, przerost żwaczy wpływa na kształt twarzy, nadając jej bardziej kwadratowy i męski wygląd. Medycyna estetyczna wspomaga leczenie tego schorzenia poprzez zastosowanie toksyny botulinowej. Do objawów bruksizmu należą uporczywe bóle głowy i szyi, szum i bóle ucha, zaburzenia produkcji śliny oraz ogólny dyskomfort. Dochodzi do przerostu mięśni żwaczy i wzrostu napięcia mięśni obręczy barkowej. Skutecznym sposobem leczenia nadmiernego napięcia mięśni żwaczy jest podanie toksyny botulinowej, którą podaje się celem ich osłabienia.

Usuwanie nadmiernej potliwości

Zastosowana w trakcie zabiegu toksyna botulinowa, jest neurotoksyną, która łączy się z zakończeniami nerwowymi w gruczołach potowych. Proces ten blokuje uwalnianie chemicznego przekaźnika (acetylocholiny), który stymuluje wytwarzanie potu. Zabieg wykonywany jest przez lekarza, przy użyciu bardzo cienkiej igły. Polega on na punktowym wstrzykiwaniu małych ilości toksyny, bezpośrednio do miejsc o zwiększonej potliwości pachy, dłonie, stopy). W celu zapewnienia pełnego komfortu, przed zabiegiem lekarz może wykonać miejscowe znieczulenie