Dr hab. n. med. i n. zdr. Marzanna T. Zaleska

Absolwentka fizjoterapii II Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Fizjoterapii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Pracuje na stanowisku adiunkta w Instytucie Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej Polskiej Akademii Nauk oraz w Przychodni Chorób Układu Limfatycznego w szpitalu MSWiA.
Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując od 1991 roku z prof. Waldemarem L. Olszewskim. Pod kierunkiem prof. Olszewskiego obroniła z wyróżnieniem doktorat w 2015.
Zajmuje się badaniami klinicznymi i laboratoryjnymi związanymi z patofizjologią, diagnostyką i leczeniem obrzęków kończyn w tym limfatycznych, żylnych i pourazowych. Zajmuje się diagnostyką i terapią kompresyjną u chorych z obrzękami i niegojącymi się ranami.
Prowadzi badania nad hydromechaniką płynu obrzękowego u chorych z obrzękami limfatycznymi, nad zagadnieniami niewydolności układu limfatycznego i mikrokrążenia u sportowców wykonujących biegi długodystansowe. Prowadzi także badania nad wczesnym rozpoznawaniem zaburzeń odpływu płynu tkankowego w kończynach po urazach i operacjach onkologicznych, a także nad patomechanizmem rozwoju obrzęku lipidowego.
Od 1993 roku bierze udział w badaniach w ramach współpracy dotyczącej diagnostyki, patomechanizmu powstawania i leczenia obrzęków między Polską Akademią Nauk a Indian National Science Academy.
Jest członkiem International Society for Lymphology, European Society of Lymphology oraz International Compression Club.
Jest autorką i współautorką licznych artykułów naukowych dotyczących patofizjologii klinicznej układu limfatycznego kończyn. Otrzymała nagrody krajowe i zagraniczne m.in. European Wound Management Association w r. 2008, Towarzystwa Chirurgów Polskich w r. 2009, Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w 2012 r., American Wound Healing Society w 2014 oraz 2015 oraz wyróżnienie za rozprawę doktorską w 2015 r. Przedstawiała wielokrotnie doniesienia na zjazdach zagranicznych i krajowych.

Dr n. med. Natalia Krześniak

Specjalista Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej oraz specjalista Chirurgii Ogólnej. Ukończyła II Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie oraz studia doktoranckie w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego i z wyróżnieniem obroniła doktorat. Ukończyła roczne szkolenie w dziedzinie chirurgii rekonstrukcyjnej w jednym z największych na świecie ośrodków mikrochirurgicznych na Taiwanie. Od tej pory zajmuje się kompleksowym leczeniem pacjentów z obrzękami limfatycznymi a także wykonuje rekonstrukcje mikrochirurgiczne w zakresie całego ludzkiego ciała.

Dla pacjentów zmagających się z różnymi typami obrzęków, ogromnie istotna jest możliwość zapewnienie kompleksowego leczenia (zarówno zachowawczego, rehabilitacyjnego jak i nierzadko chirurgicznego). Kontynuuje metody leczenia i doświadczenie słynnej na całym świecie „Polskiej szkoły leczenia obrzęku limfatycznego” stworzonej przez Pana Profesora Waldemara Olszewskiego.

Dzięki szkoleniom, które odbyła za granicą uzyskała najnowszą wiedzę dotyczącą leczenia chirurgicznego tych chorób.
Wspólna praca z zespołem Warszawskiej Kliniki pozwala nam zapewnić pomoc bardzo jej potrzebującym pacjentom z trudnymi problemami obrzękowymi.

Fwd_AlbertGugaaomnie

ALBERT D.GUGAŁA, MD, FEBU, SPEC. UROLOG

Specjalista urolog operator, FEBU, certyfikowany operator robota da Vinci. Członek Polskiego Towarzystwa Urologicznego, Europejskiego Towarzystwa Urologicznego Wykształcenie: Akademia Medyczna w Lublinie (2001), specjalizacja i tytuł FEBU – Warszawski Uniwersytet Medyczny (2013) Szkolenie i certyfikacja: operacji robotem DaVinci X – prof. Alex Mottrie – president of the EAU Robotic Urology Section (ERUS) (Aalast Belgia). Doświadczenie: Asystent Kliniki Urologii Ogólnej, Czynnościowej i Onkologicznej Warszawskiego Uniwersystetu Medycznego (2004-2013) Zastępca Ordynatora Oddziału Urologii Szpitala Mazovia w Legnicy (2016-2020) Wizytujący operator Oddziału Urologii Szpitala Mazovia w Kozienicach (2017-2020) Ordynator Działu Urologii Szpitala Ambroziak w Piasecznie (2016-nadal) Konsultant urolog, urolog operator LuxMed Szpital Piaseczno od 2020 r. Główne zainteresowania to diagnostyka i leczenie operacyjne chorób gruczołu krokowego: rak stercza – leczenie operacyjne wszystkimi dostępnymi metodami (prostatektomia klasyczna, laparoskopowa, 3D-laparoskopowa, robotyczna – robotem DaVinci) – unikatowa, spersonalizowana kwalifikacja do odpowiedniego rodzaju zabiegu. Leczenie choroby zaawansowanej, w tym najnowocześniejszymi lekami w badaniach klinicznych; łagodny rozrost gruczołu krokowego – diagnostyka i leczenie farmakologiczne, zabiegowe w pełnym zakresie (TUMT, TURP, TURPiS, TULEP, HoLEP, adenomektomia klasyczna, adenomektomia laparoskopowa 3D, adenomektomia robotyczna DaVinci X); zapalenie gruczołu krokowego – leczenie farmakologiczne, zabiegowe (termoterapia, iniekcje BOTOX). a także: nietrzymanie moczu u kobiet – diagnostyka w tym badanie urodynamiczne, leczenie farmakologiczne, zabiegowe – operacyjne (TOT, TVT), leczenie kamicy – zachowawcze i operacyjne (URSL, cystolitotrypsja laserowa, ureterolitotomia laparoskopowa), leczenie chorób nowotworowych pęcherza (TURT, cystektomia), leczenie chorób nowotworowych nerki (NSS, nefrektomia).

Michał Sulewski

dr michał sulewski

Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.
Wykonuje endoskopowe operacje minimalnie inwazyjne, w tym również operacje laparoskopowe. Dodatkowo w trybie ambulatoryjnym wykonuje operacje plastyki stulejki oraz krótkiego wędzidełka. Odbył kurs asystenta robota da Vinci w ORSI Academy w Melle, Belgia.
Członek Polskiego Towarzystwa Urologicznego – PTU (Sekcja Adeptów Urologii – SAU) oraz Europejskiego Towarzystwa Urologicznego – EAU, stale poszerza swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w kongresach i

Aga1948_.JPGHighRes

dr n. med. Agnieszka Krawczyk

Specjalista chirurgii ogólnej, flebolog i lekarz medycyny estetycznej. Absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie, którą ukończyła w 1997 r, uzyskując tytuł lekarza. Następnie przez 10 lat pracowała w Katedrze i Klinice Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Szpitala  Dzieciątka Jezus – Centrum Leczenia Obrażeń, pod kierownictwem Prof. Wojciecha Rowińskiego, gdzie ukończyła specjalizację z chirurgii ogólnej i obroniła doktorat z medycyny pod opieką Prof. Zbigniewa Wierzbickiego. Równolegle pracowała w Centrum Organizacyjno-Koordynacyjnym ds. Transplantacji pod kierownictwem Prof. Janusza Wałaszewskiego, gdzie odpowiadała za programy i kontakty międzynarodowe.

Po zakończeniu specjalizacji podjęła studia podyplomowe w najstarszej w Polsce Podyplomowej Szkole Medycyny Estetycznej, którą ukończyła w 2009 roku z wyróżnieniem, uzyskując tytuł lekarza medycyny estetycznej, honorowany przez Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging oraz Stowarzyszenie Medycyny Estetycznej (UIME) w Paryżu. Jako jedna, z pierwszych 96 lekarzy w Polsce, posiada certyfikat, potwierdzający jej kwalifikacje w  zakresie medycyny estetycznej.

Od ponad 10 lat pracuje jako flebolog w Warszawie, początkowo w Centrum Flebologii i NASMED, a następnie jako współzałożyciel Kliniki Flebologii. Wykonuje diagnostykę obrazową naczyń (USG Doppler), zajmuje się leczeniem chorób żył: malformacji żylnych, żylaków kończyn dolnych, zakrzepic żylnych, nieoperacyjnym leczeniem niewydolności żylnej większością dostępnych metod, jak np. laserem, RF, klejem, Flebogrif. Przeprowadza zamykanie skleroterapią i laserem teleangiektazji (pajączków) i poszerzonych żył siatkowatych. Jedna z pierwszych 4 osób w Polsce, która szkolenie z klejenia żylaków metodą Venaseal odbyła w Hamburgu i wprowadziła tę metodę do Polski.
Jest szkoleniowcem w zakresie wymienionych wyżej zabiegów akredytowany przez Polskie Towarzystwo Flebologiczne, oraz aktywnym członkiem Towarzystwa Chirurgów Polskich, Polskiego Towarzystwa Flebologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Antiaging, WOSIAM – World Society Interdisciplinary Anti-Aging Medicine, ESCAD – European Society for Cosmetic and Aesthetic Dermatology, ESOT – European Society for Organ Transplantation.

dr dominika kwaśniak

Ukończyła I Wydział Lekarski  Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Uzyskała specjalizację z zakresu chorób wewnętrznych. Dodatkowo ukończyła studia podyplomowe na kierunku medycyna estetyczna. Od kilku lat zajmuje się diagnostyką i nieoperacyjnymi zabiegami w leczeniu żylaków oraz teleangiektazji. Z pasją wykonuje procedury na naczynkach o bardzo małej średnicy. Szczególną uwagę zwraca na fakt, aby pacjent odczuwał jak najmniejszy ból, a także na efekt estetyczny zabiegów. Jest zwolenniczką medycyny antystarzeniowej oraz zabiegów z wykorzystaniem komórek regeneracyjnych i osocza bogatopłytkowego. W kręgu jej zainteresowań znajdują się również diagnostyka i leczenie wypadania włosów, także po Covid-19. Wykonuje także zabiegi wolumetryczne. Swoje kompetencje i umiejętności wykorzystuje również w leczeniu defektów ciała u pacjentów chorujących na otyłość lub pacjentów dotkniętych cellulitem. Odbyła liczne szkolenia i kursy w dziedzinie flebologii oraz medycyny estetycznej. Obecnie wciąż podnosi swoje kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w licznych konferencjach i kongresach naukowych. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Flebologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Wykorzystuje zabiegi medycyny estetycznej nie tylko do upiększania, ale także w leczeniu

dr aleksander jesionowski

Od 40 lat pracuje w szpitalu psychiatrycznym w Gostyninie. Przez wiele lat pracował w różnych Poradniach Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży. Od kilkudziesięciu lat pracuje również w Poradni Pedagogiczno – Psychologicznej a wcześniej – w Poradni Wychowawczo – Zawodowej w Gostyninie. Pracował także ponad 30 lat w Ośrodku Rodzinnym Diagnostyczno – Konsultacyjnym przy Sądzie w Płocku. Przez wiele lat był także biegłym sądowym. Obecnie konsultuje pacjentów jako psychiatra osób dorosłych, dzieci i młodzieży w Warszawskiej Klinice. Służy Państwu pomocą i doświadczeniem.

dr n. med piotr abramczyk

Specjalista chorób wewnętrznych, kardiolog – od początku kariery zawodowej jest związany z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym, w którym jako adiunkt kształci przyszłe kadry medyczne. Od 2000 r pracuje w Katedrze i Klinice Chorób Wewnętrznych, Nadciśnienia Tętniczego i Angiologii. Ma bogate doświadczenie w dziedzinie diagnostyki i leczenia niewydolności serca, choroby wieńcowej, zaburzeń rytmu serca oraz nadciśnienia tętniczego. Jako specjalista chorób wewnętrznych w diagnostyce kardiologicznej nie pomija chorób współistniejących, takich jak cukrzyca czy zaburzenia lipidowe, ma też wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu pacjentów ambulatoryjnych.
 
Artyszuk

dr n. med łukasz artyszuk

Lekarz specjalista w dziedzinie hipertensjologii oraz chorób wewnętrznych z kilkunastoletnim doświadczeniem w pracy z pacjentami z nadciśnieniem tętniczym oraz wysokim ryzykiem chorób sercowo-naczyniowych.

Posiada doświadczenie i umiejętności wykonywania badań ultrasonograficznych oraz dopplerowskich potwierdzone certyfikatem Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego (PTU).

Specjalizacje z chorób wewnętrznych oraz hipertensjologii uzyskał pracując w Klinice Chorób Wewnętrznych, Nadciśnienia Tętniczego i Angiologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Banacha 1a w Warszawie.

Tytuł doktora nauk medycznych uzyskał na Wydziale Lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (WUM) broniąc rozprawę doktorską dotyczącą zwężenia tętnic nerkowych.

Na stanowisku asystenta na Wydziale Lekarskim WUM prowadzi zajęcia dydaktyczne ze studentami oraz uczestniczy w badaniach naukowych i klinicznych.

Członek Polskie Towarzystwa Nadciśnienia Tętnicze i Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego.

 
Aleksandra Mickielewicz

dr Aleksandra mickielewicz

Specjalistka otorynolaryngologii. Ukończyła I Wydział Lekarski Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przez 11 lat pracowała w Klinice Otorynolaryngochirurgii Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach, gdzie zdobyła specjalizację z otorynolaryngologii pod kierunkiem Profesora Henryka Skarżyńskiego. W trakcie jej trwania wykonała ponad 2500 operacji laryngologicznych. Ponadto przez osiem lat pełniła funkcję Kierownika Banku Krwi. Od dwóch lat pracuje w szpitalu Medicover, gdzie wykonuje operacje u dzieci i dorosłych. Specjalizuje się w operacjach nosa i zatok przynosowych, migdałków gardłowego i podniebiennych, drenaży uszu, operacji likwidującej chrapanie, plastyce wędzidełka języka.

Członkini Polskiego Towarzystwa Otolaryngologów Chirurgów Głowy i Szyi (w latach 2016-2020 Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Oddziału Mazowieckiego), Polskiego Towarzystwa Otolaryngologów Dziecięcych, Polskiego Towarzystwa Nowotworów Głowy i Szyi, Junior European Rhinologic Society (w latach 2016-2018 członek zarządu). Uczestniczka i wykładowczyni wielu krajowych i zagranicznych zjazdów i kongresów naukowych.

W Warszawskiej Klinice specjalizuje się w wykonywaniu zabiegów metodą chirurgii radiofalowej- Celon:

-operacja likwidująca chrapanie;

-konchoplastyka-zmniejszenie małżowin nosowych dolnych poprawiające drożność nosa;

-usuwanie zmian w obrębie błony śluzowej jamy ustnej.

Ponadto wykonuje zabiegi podcięcia wędzidełka języka u niemowląt, dzieci i dorosłych.

PXL_20240215_161403179~2

mgr Bartosz zakrzewski

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Pracuje z pacjentami nieprzerwanie od 2017 roku. Ukończył obszerny cykl szkoleń z Medycyny Manualnej w koncepcji pięciu regulatorów(FRSC), szkoły neurodiagnostyki(NIT) oraz szkoły leczenia skolioz i wad postawy(FITS). Specjalizuje się w rehabilitacji pacjentów ortopedycznych po zabiegach operacyjnych, urazach a także terapii przewlekłego bólu związanego z zaburzeniami strukturalnymi, wisceralnymi oraz psychosomatyką.
W wolnym czasie uprawia sztuki walki, pływanie oraz taniec i pracuje jako nauczyciel wykładający przedmioty z zakresu masażu i anatomii. Ceni sobie zdrowie i chętnie pomoże Tobie cieszyć się nim w pełni. 
14145588838223607178

mgr Joanna filipiak

 Absolwentka Wyższej Szkoły Rehabilitacji w Warszwie. Pracuje z pacjentami onkologicznymi, z pacjentami z urazmi ortopedycznymi oraz z dziećmi z wadami postawy. Specjalizuje się w rehabilitacji i terapii przeciwobrzękowej ( w głównej mierze obrzękami limfatycznymi, tłuszczowymi, pooperacyjnymi oraz żylakami). 

Odbyte kursy i szkolenia: 

– Manualny drenaż limfatyczny – kompleksowa terapia przeciwobrzękowa,

– szkolenie w zakresie projektowania i pomiarów medycznych wyrobów uciskowych, 

– mięśniowo powięziowe punkty spustowe

– roller piankowy – zastosowanie w treningu i usprawnianiu

– piłki, taśmy, bosu – kompleksowy trening

mgr wojciech szulborski

Absolwent kierunku Fizjoterapia Akademii Medycznej w Bydgoszczy, z pasją wykonuje swój zawód. Największą satysfakcją w pracy z pacjentem jest poprawa w zakresie samodzielnie wykonywanych czynności dnia codziennego, a u pacjentów z wyższymi umiejętnościami ruchowymi doskonalenie w obrębie równowagi, koordynacji oraz czucia głębokiego. Kompleksowo i indywidualnie dobiera metody rehabilitacji – zarówno terapii manualnej, kinezyterapii, masażu, jak i zabiegów fizykalnych fala uderzeniowa, terapia radiowa czy laseroterapii-laser niskoenergetyczny i laser wysokoenergetyczny. Fizjoterapeuta pracuje z osobami dorosłymi oraz dziećmi od 5 r.ż.