Poradnia
Urologiczna

Warszawska Klinika oferuje swoim Pacjentom specjalistyczną opiekę. Zapewniamy leczenie schorzeń urologicznych na najwyższym poziomie, od szybkiej i skutecznej diagnostyki po leczenie specjalistyczne oraz zabiegi urologiczne z udziałem najwyższej klasy urologów i fizjoterapeutów. Wiele osób boi się wizyty u urologa lub nawet rezygnuje z niej ze względu na specyficzny, dla niektórych wstydliwy charakter tej dziedziny. Strach ten jest jednak nieuzasadniony, ponieważ zdrowie układu moczowego jest bardzo ważne dla codziennego komfortu i dobrego zdrowia ogólnego każdego człowieka.

Czym zajmuje się urolog?

Urolog zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem chorobami układu moczowego oraz męskich narządów płciowych. Najczęściej pojawiające się problemy to: choroby prostaty, infekcje układu moczowego, kamica moczanowa, nietrzymanie moczu (kobiety i mężczyźni). Urolog stosuje zarówno leczenie zachowawcze, jak w przypadkach zakażenia układu moczowego czy łagodnego przerostu stercza, a także leczenie operacyjne u pacjentów z kamicą dróg moczowych, nowotworami prostaty, nietrzymaniem moczu.

Co należy zabrać ze sobą na wizytę u urologa?

Na konsultację w poradni urologicznej powinniśmy przynieść wyniki badań dodatkowych, karty konsultacyjne z poprzednich wizyt bądź też karty informacyjne z pobytów w szpitalu, jeśli takie mamy. Lekarz zapyta o przyjmowane leki i ich dawki.

Jak przebiega wizyta u urologa?

Wizyta rozpoczyna się od przeprowadzenia wywiadu. Krótka rozmowa pozwala lekarzowi na rozpoznanie dolegliwości, z jakimi zgłasza się Pacjent. Ważne, aby podać lekarzowi jak najwięcej informacji, które pozwolą na ustalenie przyczyny dolegliwości. Następnie lekarz przeprowadza badanie urologiczne, podczas którego ocenia wygląd i ew. zmiany narządów moczowo-płciowych. Lekarz może również zlecić wykonanie dodatkowych badań diagnostycznych, które umożliwią postawienie prawidłowego rozpoznania jak dodatkowe badania laboratoryjne, jak badanie ogólne i posiew moczu, stężenie kreatyniny, testosteronu i PSA we krwi, a także badania obrazowe (RTG, USG, urografia). Na zakończenie wizyty lekarz ordynuje stosowne leczenie – przepisuje leki bądź zaleca konieczny zabieg operacyjny. Może również skierować pacjenta na konsultację do innego lekarza specjalisty

Zabiegi Urologiczne

Scroll to Top