Warszawska Klinika oferuje swoim Pacjentom specjalistyczną opiekę, jaką zapewnia nasza poradnia rehabilitacyjna . Zapewniamy leczenie schorzeń na najwyższym poziomie, od szybkiej i skutecznej diagnostyki po leczenie specjalistyczne z udziałem najwyższej klasy lekarzy rehabilitacji medycznej i fizjoterapeutów, którzy zrobią wszystko by przywrócić Państwu komfort życia
lekarz rehabilitacji medycznej – specjalista balneologii (czy balneoklimatologii) i medycyny fizykalnej, zajmuje się:
- badaniem pacjenta
- wypisywaniem recept i wniosków na zaopatrzenie ortopedyczne
- zlecaniem dodatkowej diagnostyki (EKG, USG, RTG, MM, spirometrii i innych)
- oceną wyników badań dodatkowych
- oceną układu ruchu (mięśni, kości, stawów)
- kwalifikacją pacjenta do zabiegów: ciepłolecznictwa, światłolecznictwa, elektroterapii, wodolecznictwa, terapii: ultradźwiękami, polem magnetycznym, laserem i inhalacjami
- przeprowadzaniem badań podmiotowych, które stanowią podstawę do kierowania na leczenie sanatoryjne i uzdrowiskowe – czyli balneoklimatologiczne
Na konsultację do lekarza rehabilitacji medycznej, czy fizjoterapeuty należy zabrać ze sobą dokumentację medyczną (RTG, USG, MR i inne) oraz używane zaopatrzenie ortopedyczne; protezy, ortezy, kule i inne przedmioty umożliwiające poruszanie się.
Wizyta rozpoczyna się od przeprowadzenia wywiadu. Krótka rozmowa pozwala lekarzowi na rozpoznanie dolegliwości, z jakimi zgłasza się Pacjent. Ważne, aby podać lekarzowi jak najwięcej informacji, które pozwolą na ustalenie przyczyny dolegliwości.
Lekarz rehabilitacji medycznej dobiera rehabilitację (metody fizjoterapii, medycyny fizykalnej), obstrzykuje kolagenem, dobiera farmakoterapię , prowadzi terapię konopną, dobiera zaopatrzenie ortopedyczne, prowadzi profilaktykę poprzez naukę prawidłowych wzorców ruchowych.
- choroby stawów np zwyrodnienia
- stany pourazowe np. złamanie, skręcenie, stłuczenie itd. po zdjęciu zaopatrzenia ortopedycznego
- choroby reumatyczne
- zespoły bólowe i przeciążeniowe
- dystrofie mięśniowe
- nowotwory
- choroby kardiologiczne
- choroby neurologiczne
- mózgowe porażenie dziecięce
- osteoporoza.
W przypadku konieczności zasięgnięcia porady takiego specjalisty jak lekarz rehabilitacji medycznej możliwość umówienia wizyty prywatnie gwarantuje szybki dostęp do tej usługi i wysoką jakość.
Terapia konopna:
- U pacjentów z bólem przewlekłym (przewlekłe neuropatie zapalne, ból neuropatyczny, ból nowotworowy, bóle głowy i migrena, bóle w przebiegu fibromialgii)
- U pacjentów ze spastycznością, sztywnością w chorobie Parkinsona, zespół Tourette,a,
- Wspomagająco podczas chemioterapii
- Z zaburzeniami snu, depresją
- U pacjentów z Zespołem Stresu Pourazowego (PTSD)
- W autyzmie, zespole Aspergera
- Wspomagająco u dzieci z padaczką lekooporną
Rehabilitacja dzieci:
- Oceną rozwoju dziecka,
- Oceną wad postawy ciała u dzieci, skolioz,
- Dobór rehabilitacji i zaopatrzenia ortopedycznego