Poradnia Rehabilitacyjna

Warszawska Klinika oferuje swoim Pacjentom specjalistyczną opiekę w postaci szeregu zabiegów rehabilitacyjnych wykonanych przez fizjoterapeutów, którzy zrobią wszystko by przywrócić Państwu komfort życia

Manualny drenaż limfatyczny jest zabiegiem, który ma usprawnić krążenie chłonki. W tym celu stosuje się szereg technik i chwytów terapeutycznych wykonywanych z odpowiednią częstotliwością, siłą i w określonym czasie. Masaż limfatyczny, dzięki zastosowaniu bodźca mechanicznego, jakim może być np. nacisk rąk terapeuty, pozwala na odprowadzenie nadmiaru nagromadzonego płynu ustrojowego poprzez poprawę cyrkulacji. Należy pamiętać, że przed wykonaniem zabiegu niezbędna jest konsultacja lekarska. Specjalista powinien określić zasadność, a także ilość potrzebnych masaży.

Masaż pneumatyczny – opiera się na wykorzystaniu urządzenia do masażu, które składa się z dwóch mankietów zakładanych na kończyny dolne lub górne w zależności od potrzeb pacjenta. Masaż pneumatyczny to masaż uciskowy, polegający na naprzemiennym wypełnianiu mankietu powietrzem (ucisk) oraz opróżnianiu mankietu (zmniejszanie ucisku). Ucisk wykonywany jest w różnych sekwencjach – naprzemiennie, płynnie lub stopniowo. Masaż pneumatyczny zapewnia ten sam efekt co użycie tradycyjnej techniki masażu – masażu limfatycznego. Wykorzystuje on jednak odpowiednie urządzenie do masażu limfatycznego, a nie siłę dłoni. Pobudza naczynia limfatyczne i zapobiega zastojom, które skutkują obrzękami. Należy pamiętać, że przed wykonaniem zabiegu niezbędna jest konsultacja lekarska. Specjalista powinien określić zasadność, a także ilość potrzebnych masaży.

Kompresjoterapia (bandażowanie) polega na wytwarzaniu stopniowanego, zewnętrznego ucisku na kończynę, poprzez założenie specjalistycznych bandaży lub gotowych wyrobów uciskowych, takich jak podkolanówki, pończochy czy rajstopy. Jest podstawowym, nieinwazyjnym postępowaniem stosowanym w profilaktyce i leczeniu chorób żył, standardem w trakcie i po leczeniu owrzodzeń żylnych goleni, a także w terapii obrzęków limfatycznych. Celem leczenia jest usprawnienie odpływu żylnego i chłonnego w nodze, zwiększenie przepływu krwi przez żyły układu głębokiego. Efektem jest usprawnienie odpływu krwi, zmniejszenie obrzęków i zaburzeń żylnych. Należy podkreślić, ze każdy produkt musi być przez lekarza dobrany do potrzeb leczniczych pacjenta oraz jego rozmiarów

Głęboka oscylacja– W obrzękach z dużym powodzeniem jest stosowany ten zabieg. Urządzenie DEEP OSCILLATION wytwarza zmienne pole elektrostatyczne wywołane przez płynący w różnych kierunkach prąd, powoduje to odpowiednie zmiany częstotliwości pola. Ponieważ pole to jest zmienne i przenika przez całe ciało, wywołuje to drgania w głębokich warstwach (mikro masaż).

Terapia manualna– jest to metoda polegająca na manualnym leczeniu narządu ruchu. Przed przystąpieniem do terapii przeprowadza się z Pacjentem wywiad oraz badanie palpacyjne i funkcjonalne narządu ruchu. Bada się zakresy ruchu w stawach i kręgosłupie, napięcie, konsystencje i przesuwalność tkanek miękkich.

Terapia radiofalowa ukierunkowana – Zabieg wykonywany na podstawie skierowania od specjalisty. Posiadamy urządzenie w najwyższym standardzie elite.TR-Therapy (Targeted Radiofrequency Therapy − Terapia Radiofalowa Ukierunkowana) to szybka ulga w bólu, rozluźnienie mięśniowe, zmniejszenie obrzęków oraz przyspieszenie regeneracji tkanek. Przenosi fale o częstotliwości radiowej przez tkanki, tworząc ich selektywne przegrzanie.

Terapia ergonotonowa HI TOP ” NOWOŚĆ”  innowacyjna forma elektroterapii, bazująca na prądach dwukierunkowych średniej częstotliwości. Terapia łączy w sobie zabieg prądem elektrycznym z energoterapią powodującą wcześniej niespotykany efekt regeneracyjno – witalizacyjny. Głównym celem jaki ma terapia energotonowa jest bezpośrednie działanie na metabolizm komórek. Po pierwsze wprowadza energię do ciała podwyższając ich potencjał energetyczny, po drugie wprawia struktury komórkowe w oscylacje, co w efekcie doprowadza do normalizacji metabolizmu.

Terapia energotonowa wykorzystywana jest do stymulacji mięśni osłabionych z nieczynności oraz w treningu sportowym. Polecana jest również w leczeniu pacjentów z cukrzycą 2 typu z uwagi na pobudzenie metabolizmu komórkowego i spadkiem poziomu węglowodanów we krwi.

Terapia energotonowa wskazania :

-Zaburzenia emocjonalne, zaburzenia snu

-Zaburzenia mineralizacji kości (osteoporoza, dystrofia Sudeka)

-Astma i niektóre symptomy alergiczne (kaszel, pokrzywka, świąd)

-Zespoły bólowe kończyn i kręgosłupa

-Zespoły bólowe kończyn i kręgosłupa

-Ostre i przewlekłe schorzenia stawów

-Stany pooperacyjne, po rekonstrukcjach

-Obrzęki

-Cukrzyca i jej powikłania

-Wzmożone napięcie i spastyka mięśni

-Zaniki mięśniowe

-Uszkodzenia nerwów obwodowych

-Migreny, SM, stany poudarowe

-Przyspieszenie procesów regeneracyjnych

-Ryzyko zakrzepicy

-Rwa kulszowa, rwa barkowa.

Kinesiotaping- Podczas tej wysokospecjalistycznej wizyty, fizjoterapeuta konsultuje stan funkcjonalny Pacjenta, a następnie bezpośrednio po konsultacji wykonuje naklejenie plastrów na określoną wspólnie z Pacjentem okolicę zabiegow