Poradnia
Neurologiczna

Warszawska Klinika oferuje swoim Pacjentom specjalistyczną opiekę, jaką zapewnia nasza poradnia neurologiczna. Zapewniamy leczenie schorzeń neurologicznych na najwyższym poziomie, od szybkiej i skutecznej diagnostyki po leczenie specjalistyczne z udziałem najwyższej klasy neurologów zatrudnionych w Klinikach Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i fizjoterapeutów.

Czym zajmuje się neurolog?

Neurolog zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem chorób obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego. Neurologia koncentruje się przede wszystkim na schorzeniach związanych z uszkodzeniem układu nerwowego.

Co należy zabrać ze sobą na wizytę u neurologa?

Na konsultację w poradni neurologicznej Pacjent powinniśmy przynieść wyniki badań dodatkowych, karty konsultacyjne z poprzednich wizyt bądź też karty informacyjne z pobytów w szpitalu, jeśli takie mamy. Lekarz zapyta o przyjmowane leki i ich dawki oraz o występowanie chorób neurologicznych w rodzinie.

Jak przebiega wizyta u neurologa?

Wizyta rozpoczyna się od przeprowadzenia wywiadu. Krótka rozmowa pozwala lekarzowi na rozpoznanie dolegliwości, z jakimi zgłasza się Pacjent. Ważne, aby podać lekarzowi jak najwięcej informacji, które pozwolą na ustalenie przyczyny dolegliwości. Następnie lekarz przeprowadza badanie neurologiczne, podczas którego ocenia czucie powierzchowne i głębokie, siłę mięśni kończyn górnych i dolnych, odruchy ścięgniste i skórne, koordynację ruchową, obecność objawów oponowych i korzeniowych. Badanie głowy polega na ocenie funkcji poszczególnych nerwów czaszkowych oraz obejrzeniu dna oczu z oceną tarczy nerwów wzrokowych. Lekarz może również zlecić wykonanie dodatkowych badań diagnostycznych, które umożliwią postawienie prawidłowego rozpoznania. Na zakończenie wizyty lekarz ordynuje stosowne leczenie – przepisuje leki bądź zaleca rehabilitację i zmianę trybu życia, które stanowią ważny element terapii zaburzeń neurologicznych. Może również skierować pacjenta na konsultację do innego lekarza specjalisty

Dolegliwości i choroby z jakimi należy zgłosić się do neurologa: