Warszawska Klinika oferuje swoim Pacjentom specjalistyczną opiekę, jaką zapewnia nasza poradnia laryngologiczna. Zapewniamy leczenie schorzeń laryngologicznych na najwyższym poziomie, od szybkiej i skutecznej diagnostyki po leczenie specjalistyczne z udziałem najwyższej klasy laryngologów. Zadbaj o swoje zdrowie

Laryngolog, a właściwie otorynolaryngolog zajmuje się chorobami uszu, krtani, nosa oraz gardła. W zakresie jego specjalizacji znajdują się również kości skroni, zatok przynosowych, jamy ustnej, przełyku, oskrzeli oraz tchawicy.

Warto podkreślić, że laryngolog nie leczy jedynie farmakologicznie. Może on również wykonać leczenie chirurgiczne zatok przynosowych, gruczołów ślinowych, języka, chirurgię szczęki, a także jej rekonstrukcję. Laryngolog może również wykonać endoskopię dolnych dróg oddechowych oraz przełyku.

Wskazaniem do konsultacji laryngologicznej jest występowanie poniżej wymienionych objawów:

Wybierając się na wizytę do laryngologa należy pamiętać, by zabrać ze sobą wyniki wcześniejszych badań laboratoryjnych i obrazowych oraz by dokładnie wyczyścić uszy z woskowiny, która zalegając w przewodach, mogłaby utrudnić oględziny błony bębenkowej.

Laryngolog na początku wizyty zbiera wywiad od pacjenta, w którym szczegółowo dopytuje o objawy. Może on również za pomocą endoskopu lub wziernika ocenić stan nosa, ucha, gardła, czy jamy ustnej pacjenta.

Na wizycie laryngolog może również wykonać badanie audiologiczne słuchu, a także badanie USG. USG służy do badania głównie węzłów chłonnych szyi i ślinianek, jednak zdarza się, że aparatura jest również wykorzystywana do badania zatok przynosowych, części ustnej i nosowej gardła oraz krtani.

 

-operacja likwidująca chrapanie;

-konchoplastyka-zmniejszenie małżowin nosowych dolnych poprawiające drożność nosa;

-usuwanie zmian w obrębie błony śluzowej jamy ustnej.

-podcięcia wędzidełka języka u niemowląt, dzieci i dorosłych.

 

W przypadku konieczności zasięgnięcia porady takiego specjalisty jak laryngolog możliwość umówienia wizyty prywatnie gwarantuje szybki dostęp do tej konsultacji i wysoką jakość.