Warszawska Klinika oferuje swoim Pacjentom specjalistyczną opiekę, jaką zapewnia nasza poradnia chorób wewnętrznych. Zapewniamy leczenie schorzeń  na najwyższym poziomie, od szybkiej i skutecznej diagnostyki po leczenie specjalistyczne z udziałem najwyższej klasy specjalistów i fizjoterapeutów.  Zdrowie  jest bardzo ważne dla codziennego komfortu i dobrego funkcjonowania każdego człowieka.

Choroby wewnętrzne (inaczej interna – z języka  łacińskiego “internus” – wewnętrzny)  to dział medycyny, który w najbardziej ogólnym ujęciu zajmuje się chorobami wszystkich narządów wewnętrznych.  Jest to dziedzina bardzo szeroka, która obejmuje schorzenia poszczególnych układów, a tym samym jest nadrzędna wobec takich dyscyplin jak np. kardiologia, nefrologia czy gastrologia. Lekarz internista zajmuje się więc całym procesem leczenia pacjenta, zaczynając od profilaktyki, przez diagnostykę, leczenie, rehabilitację oraz kontrolę stanu zdrowia. Wiedza internistyczna obejmuje szczegółową znajomość fizjologii i chorób układu: krążenia, pokarmowego, oddechowego, moczowego, wydzielania wewnętrznego, krwiotwórczego, odpornościowego i narządu ruchu.  Zadaniem każdego internisty jest umiejętna współpraca z lekarzami specjalizacji szczegółowych. Internista jest tym lekarzem, który może dotrzeć najszybciej do pacjenta i śpieszyć mu z pomocą.

Warto zabrać ze sobą wszystkie poprzednie wyniki badań, wypisy ze szpitala, a także dokumenty, dotyczące przeszłych chorób i stanu zdrowia.

Wizytę u lekarza chorób wewnętrznych rozpoczyna wywiad lekarski. Lekarz “pierwszego kontaktu” musi zebrać informacje na temat odczuwanych objawów, a także schorzeń występujących w rodzinie.

Następnie lekarz przegląda dokumenty i wyniki badań, zleca dalszą diagnostykę i stawia diagnozę, nierzadko kieruje do lekarza specjalisty. Leczenie zależy od stopnia zaawansowania choroby i dolegliwości.

Lekarze interniści często spotykają się z różnego rodzaju infekcjami, zakażeniami, przeziębieniami, bólami brzucha, bólami głowy, bólami gardła. Pacjenci, nie potrafiąc zlokalizować bądź ustalić swoich dolegliwości, powinni ze swoimi problemami przede wszystkim trafić w pierwszej kolejności do lekarza chorób wewnętrznych, który po zebraniu odpowiedniego wywiadu i badaniu przedmiotowym leczy go sam lub kieruje pacjenta do odpowiedniego specjalisty.