Zabiegi urologiczne:

W Warszawskiej Klinice doskonale wiemy jak ważna jest pomoc Pacjentowi, dlatego oferujemy kompleksową opiekę urologiczną, począwszy od konsultacji wraz z badaniem USG, biopsji mappingowej i biopsji fuzyjnej kognitywnej, po zabiegi:

Usunięcie stulejki/obrzezanie

To zabieg chirurgiczny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym, polegający na poszerzeniu zwężonego pierścienia napletka do średnicy, która pozwala swobodnie sprowadzać napletek za żołądź a następnie zszyciu jego blaszki zewnętrznej i wewnętrznej. W stadiach bardziej zaawansowanych wykonuje się obrzezanie (usunięcie części lub całości napletka), zabieg ten umożliwia całkowite wyleczenie stulejki. Zabieg trwa do półtorej godziny.

Plastyka wędzidełka prącia

Plastyka krótkiego wędzidełka, to krótki zabieg, w trakcie którego, w znieczuleniu miejscowym chirurg dokonuje nacięcia wędzidełka i jego plastykę polegająca na odpowiednim zeszyciu brzegów rany, w taki sposób aby wędzidełko uległo wydłużeniu. W trakcie zabiegu stosuje się szwy wchłanialne, których nie trzeba usuwać.

Wytworzenie cystostomii nadłonowej

Zabieg polega na nakłuciu powłok ciała oraz ściany pęcherza pod kontrolą USG w celu wprowadzenia cewnika do pęcherza moczowego z ujściem na skórę. Zabieg wykonywany jest ambulatoryjnie. Aby nakłucie było prawidłowo wykonane, pęcherz musi być wyczuwalny przez powłoki brzucha, a więc wypełniony moczem. Następnie obszar skóry ostrzykuje się lignokainą. Chirurg nacina skórę, do pęcherza moczowego wkłuwa się igłę. Jeśli wypłynie z niej mocz, to znaczy, że nakłucie jest właściwe. Kolejnym krokiem jest wprowadzenie drugiej igły ze specjalnego zestawu do cystostomii, wewnątrz której znajduje się cewnik. Igłę tę usuwa się z pęcherza, pozostawiając w nim cewnik. Ten zaś przyszywa się do skóry, aby nie wysunął się z pęcherza i nacięcia.

Usunięcie wodniaka jądra

Leczenie wodniaka jądra polega na przeprowadzeniu zabiegu chirurgicznego polegającego na opróżnieniu wodniaka i resekcji osłonek. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa około pół godziny. Przez kilka tygodni po operacji Pacjent powinien prowadzić spokojny tryb życia – zalecane jest unikanie wysiłku fizycznego przez Pacjenta, jak również w celu szybszego wchłonięcia się obrzęku – stosowanie przez niego obcisłej bielizny.


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *